• niedz.. lut 25th, 2024

Czym jest krążek dopochwowy?

Byhenryka

lip 22, 2022

Chociaż w kontekście stałych metod antykoncepcji najczęściej mówimy o tabletkach, to istnieją inne alternatywy, idealne dla kobiet, na które źle działają środki doustne. Jednym z nich jest krążek dopochwowy. Na czym polega jego działanie?

Jak działa krążek dopochwowy?

Krążek ma postać elastycznego, przezroczystego pierścienia. Posiada średnicę ok. 5 cm i grubość mniejszą niż pół centymetra. Jego działanie jest bardzo proste – krążek uwalnia estrogen i progesteron. Te hormony powodują, że zapłodnienie jest znacznie trudniejsze poprzez zahamowanie owulacji. Krążek umieszcza się w pochwie raz na 3 tygodnie – po tym czasie należy go wymienić. Robi się to samodzielnie, nie wymaga to wizyty lekarskiej. Krążek jest oczywiście niewyczuwalny.

Czym krążek dopochwowy różni się od innych metod?

Na początek warto zauważyć, że skuteczność krążka oscyluje na tym samym poziomie, co w przypadku tabletek antykoncepcyjnych. Ma on jednak mniej skutków ubocznych. Pacjentki, które go stosują, rzadziej skarżą się na przykład na zatrzymywanie wody, przybieranie wagi i inne typowe dolegliwości. Jest to też idealne rozwiązanie dla kobiet, które zapominają o braniu tabletek, a jest to przecież bardzo istotne przy prewencji ciąży.

Antykoncepcja online – czy dzięki niej możemy uzyskać receptę na krążek dopochwowy?

Obecnie coraz popularniejszą metodą jest uzyskiwanie recepty na leki antykoncepcyjne online. Dzięki temu oszczędzamy czas i nie musimy wychodzić z domu – jedynie do apteki. W ten sposób można uzyskać tabletki antykoncepcyjne, plastry, ale również krążki dopochwowe. Wystarczy wypełnić formularz, a w ciągu kilkunastu minut skontaktuje się z nami lekarz, który przeprowadzi z nami wywiad. Po nim otrzymamy kod recepty, który możemy zrealizować w aptece.

Ginekolog i recepta online – czy konieczna jest wizyta?

Antykoncepcja i recepta online to wygodne rozwiązanie, które pozwala nam uzyskać potrzebne leki bez kolejnych wizyt u ginekologa. Dotyczy to jednak przedłużenia recepty. Za pierwszym razem konieczna jest wizyta u ginekologa, który nas zbada, przeprowadzi wywiad i dobierze dla nas idealną metodą antykoncepcji. Dzięki temu uzyskiwanie e-recepty na tabletki antykoncepcyjne jest już całkowicie bezpieczne. Lekarz online ma pewność, że zostałyśmy najpierw odpowiednio przebadane – potwierdzeniem będzie dokumentacja lekarska, którą załączymy do formularza.

Online możemy też uzyskać inne metody antykoncepcji: tabletki, plastry, a nawet antykoncepcję awaryjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *