• pt.. maj 24th, 2024

Zdecydowanie na skorzystanie z usług ortopedy na NFZ, czy prywatnie?

Byhenryka

lut 16, 2023

Zgłosić się do ortopedy przyjmującego na Narodowy Fundusz Zdrowia? A może jednak powinniśmy wziąć pod uwagę usługi prywatnego ortopedy? Nasz tekst pozwoli Ci rozwiać wątpliwości, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Korzystanie z usług ortopedy na NFZ

Na pierwszy rzut oka można uznać, że wystarczy mieć ubezpieczenie i opłacać składki, by zapewnić sobie dostęp do wszystkich specjalistów, którzy przyjmują w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety praktyka pokazuje, że aby dostać do wielu z nich, najpierw trzeba odczekać swoje w długiej kolejce. Czas oczekiwania na wizytę w gabinecie ortopedycznym na Narodowy Fundusz Zdrowia najczęściej wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy. Jeśli zatem liczymy na profesjonalną konsultację lub będziemy chcieli sprawdzić swój ogólny stan zdrowia, to niestety przyjdzie nam trochę poczekać. Dlatego lepiej rozważyć inne możliwości, ponieważ nie zawsze tak długie czekanie jest wskazane.

Korzystanie z usług prywatnego ortopedy

Prywatny gabinet ortopedyczny powstał z myślą o tym, by zapewnić fachowe wsparcie każdemu, kto będzie go potrzebował. Dlatego do swojej dyspozycji mamy zawsze sztab wykwalifikowanych osób, które ukończyły specjalistyczne studia, dysponują szeroką wiedzą oraz umiejętności. Co więcej, to ortopeda wrocław prywatnie posiada bogate doświadczenie i korzysta z najlepszych sprzętów do diagnostyki i leczenia schorzeń układu ruchu, więc trudno o drugie tak dobre wsparcie. Jakby tego było mało, to czas oczekiwania na wizytę najczęściej wynosi od kilku godzin do maksymalnie kilku dni.

Korzystać z usług prywatnego ortopedy, czy na NFZ?

Podjęcie ostatecznej decyzji należy do każdego z nas, ale widać, że to właśnie ortopeda przyjmujący prywatnie powinien być brany przez nas pod uwagę. Pamiętajmy, że to wykwalifikowana osoba, która jest w stanie przyjąć nas w ciągu kilku dni. Co więcej, w nagłych przypadkach możemy liczyć na wsparcie od ręki, więc to na pewno dobra wiadomość. Poza tym jego usługi nie kosztują wiele i jeśli będziemy chcieli się o tym przekonać, to wystarczy brać pod uwagę najlepszy gabinet ortopedyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *