• sob.. cze 15th, 2024

Skąd się biorą rozstępy i jak z nimi walczyć?

Byhenryka

lut 7, 2023

Rozstępy to problem, które znają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni i to w różnym wieku. Skąd się biorą i jak można z nimi walczyć? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Co prowadzi do powstawania rozstępów?

Rozstępy to pigmentowane paski równoległe do siebie. Mogą przybierać bardzo różny kolor: od jasnobrązowego, po niebieski, który stopniowo się zmienia. Z czasem rozstępy zaczynają jaśnieć, wybielają się, ale nigdy nie znikają. Co więcej, gdy zaczynamy się opalać, rozstępy stają się bardziej widoczne, więc stanowią dla wielu z nas problem natury kosmetycznej. Do ich powstania może prowadzić wiele różnych czynników. Najczęściej wskazuje się, że rozstępy to efekt gwałtownego wzrostu masy ciała. Jednak rozstępy mogą okazać się również efektem ubocznym przyjmowania leków hormonalnych, czy po prostu schorzeń endokrynologicznych. Rozstępy to także skutek bardzo intensywnych treningów, zwłaszcza jeśli przybiera się na masie.

Jak walczyć z rozstępami?

Trzeba przyznać, że istnieje wiele różnych metod, które można wykorzystać do walki z rozstępami. Czasami jesteśmy zachęcani do tego, by sięgać po specjalistyczne kremy, maści lub żele. Podobno w walce z rozstępami pomagają też olejki eteryczne, więc warto sięgać po nie regularnie do kąpieli, czy masażu w zaciszu domowym. Jednak warto wiedzieć, że takie metody leczenia wymagają naprawdę dużo cierpliwości i systematyczności. Jeśli zatem liczymy na szybkie efekty, to lepiej wziąć pod uwagę profesjonalne leczenie rozstepów wrocław. Co to dokładnie oznacza? Na pewno na rozstępy brzucha pomoże mezoterapia, czyli zabieg, który złagodzi je oraz tkankę tłuszczową. Jednak zabiegi na rozstępy nie ograniczają się do jednej propozycji, ponieważ w ofercie dobrych klinik możemy również liczyć na pomoc przy usuwaniu rozstępów na udach, piersiach, czy na pupie. Bardzo ciekawą propozycją może okazać się również laserowe usuwanie rozstępów, gdzie do zabiegu wykorzystuje się nowoczesne i bardzo zaawansowane rozwiązania technologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *