• pon.. lip 22nd, 2024

Redukcja nadpotliwości

Byhenryka

sty 16, 2023

Redukcja nadpotliwości toksyną botulinową. Kiedy warto leczyć nadpotliwość botoksem? Na czym polega zabieg?

Gdy stosowanie antyperspirantów i blokerów nie działa, nadmierną potliwość można leczyć z użyciem toksyny botulinowej. To obecnie popularny zabieg dostępny w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest nadpotliwość?

Gdy dochodzi do nadmiernej potliwości, gruczoły potowe pracują intensywnie i powodują wydzielanie dużych ilości potu. Taka sytuacja może zdarzyć się u każdego z nas, na przykład podczas przebywania w wysokich temperaturach, w trakcie wysiłku fizycznego, w sytuacjach stresowych.

Jednak nadmierna potliwość może pojawiać się także stale i może być tak poważna, że jest przyczyną kompleksów. W takim przypadku pot pachami błyskawicznie pojawiają się plamy potu. Mogą być one widoczne także na plecach, karku. Pocą się dłonie i stopy, co może dawać też nieprzyjemny zapach.

W takich przypadkach zwykłe antyperspiranty i blokery najczęściej nie działają. Rozwiązaniem może być zabieg na nadpotliwość Warszawa to miasto, gdzie można skorzystać z takich właśnie procedur.

Leczenie nadpotliwości z użyciem botoksu

Obecnie najskuteczniejszą, a przy tym najmniej inwazyjną formą leczenia nadmiernej potliwości jest botoks, czyli toksyna botulinowa.

Botoks, inaczej jad kiełbasiany, to silna toksyna, która jednak w małych dawkach ma działanie terapeutyczne. Stosowana jest powszechnie w medycynie, w tym medycynie estetycznej, między innymi w celu redukcji zmarszczek mimicznych. Także znalazła zastosowanie w leczeniu nadmiernej potliwości.

Za pomocą botoksu można zniwelować nadpotliwość:

  • pod pachami
  • na dłoniach
  • na stopach

To zabieg, który u większości osób skutecznie redukuje nadpotliwość Warszawa to miasto, gdzie można wykonać go w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Efekty mogą utrzymywać się wtedy nawet na ponad pół roku!

Na czym polega zabieg leczenia nadpotliwości botoksem?

Procedura leczenia nadpotliwości z wykorzystaniem botoksu jest szybkim i bezpiecznym zabiegiem. Lekarz wprowadza wtedy odpowiednią dawkę toksyny botulinowej bezpośrednio w problematyczne miejsca z użyciem cienkiej igły.

Zabieg leczenia nadmiernej potliwości z wykorzystaniem botoksu polega na zablokowaniu aktywności gruczołów potowych – pozostają one w „uśpieniu”, dlatego nie wytwarzają tak dużej ilości potu lub nie produkują go w ogóle.

Aby zabieg nie powodował dyskomfortu, stosowane są znieczulenia powierzchniowe z wykorzystaniem specjalnych kremów i maści znieczulających.

Wobec tego nadmierną potliwość można zredukować. W tym celu najlepiej skorzystać z metody leczenia nadpotliwości z użyciem botoksu. To szansa, aby pożegnać się ze swoim problemem na długo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *