• pon.. lip 22nd, 2024

FreeStyle Libre – refundacja

Byhenryka

lut 10, 2022

FreeStyle Libre to system, który może być używany przez pacjentów do skanowania poziomu glukozy we krwi bez stosowania tradycyjnej metody nakłuwania palca. Sensory FreeStyle Libre są obecnie refundowane przez NFZ.

FreeStyle Libre to system, który może być używany przez pacjentów do skanowania poziomu glukozy we krwi bez stosowania tradycyjnej metody nakłuwania palca. Sensory FreeStyle Libre są obecnie refundowane przez NFZ.

Co to jest czujnik Free Style?

FGM (System Monitorowania Glikemii Flash) to rodzaj systemu pomiaru poziomu cukru we krwi, który oparty jest na czytniku i czujniku.

Ten rodzaj systemu jest popularny wśród osób z cukrzycą, które chcą badać poziom cukru we krwi w zaciszu własnego domu. Czujnik umieszczany jest w tylnej części ramienia – co 15 minut monitoruje poziom cukru w płynie śródkanałowym i przechowuje dane przez 8 godzin. Aby odczytać wyniki, musisz użyć aplikacji FreeStyle LibreLink na swoim telefonie.

FreeStyle Libre może być używany od 4 roku życia. Pomaga osobom z cukrzycą znacznie łatwiej monitorować poziom cukru we krwi, co poprawia ich codzienny komfort.

Komu przysługuje refundacja?

Sensory FreeStyle Libre, w tym sensor FreeStyle Libre, są objęte refundacją Narodowego Funduszu Zdrowia w 2019 roku. Zgodnie z przepisami, refundacja sensora FreeStyle Libre przysługuje osobom, u których rozpoznano cukrzycę typu 1 w wieku od 4 do 18 lat z bardzo dobrze monitorowanym stężeniem glukozy we krwi co najmniej 8 razy na dobę. W ramach refundacji przysługują 2 sensory miesięcznie. Wyjątki są jednak przewidziane dla osób posiadających dodatkowe uprawnienia.

Jak zrealizować refundację?

Należy udać się do lekarza uprawnionego do wystawiania zleceń na wyroby medyczne i uzyskać zlecenie. W przypadku refundacji czujników FGM, lekarze ci posiadają następujące specjalizacje: diabetologia, endokrynologia, pediatria. Następnie należy zrealizować zlecenie na wyroby medyczne. Obecnie jest to możliwe również przez Internet w sklepach, które mają podpisaną umowę z NFZ np. ortomedico.pl.

Ile wynosi refundacja na FreeStyle Libre sensor? Refundacja sensor FreeStyle Libre – 2 czujniki (miesięcznie) – pełnopłatnie 510 zł, po 70% refundacji 30% dopłata wynosi 153 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *